‘Çılgın proje’de ilk adım

cilgin-proje-ilk-adim

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Başbakan Tayyip Erdoğan’la Kısıklı’daki görüşmesinde ‘çılgın proje’yle ilgili önemli gelişme yaşandı.

Yıldırım görüşmenin ardından Erdoğan’ın seçim öncesinde açıkladığı Kanal İstanbul için somut çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Haberturk’ün haberine göre kaynaklar, Kanal İstanbul’un son derece büyük bir proje olduğunu belirterek, öncelikle etütlerin yapılacağını, kanalın geçeceği bölgede ve arazide bir dizi incelemelerin gerçekleştirileceğini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı’nın 2012 bütçesinde Kanal İstanbul’un etüt çalışmaları için ödenek konulmadı. Yetkililer, ödeneğin projeye yönelik etüt ve diğer çalışmalara etkisikonusundahiçbir sorun yaşanmayacağı görüşünde.

Yıldırım görüşmenin ardından Erdoğan’ın seçim öncesinde açıkladığı Kanal İstanbul için somut çalışmaların başlatılması talimatını verdi. Haberturk’ün haberine göre kaynaklar, Kanal İstanbul’un son derece büyük bir proje olduğunu belirterek, öncelikle etütlerin yapılacağını, kanalın geçeceği bölgede ve arazide bir dizi incelemelerin gerçekleştirileceğini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı’nın 2012 bütçesinde Kanal İstanbul’un etüt çalışmaları için ödenek konulmadı. Yetkililer, ödeneğin projeye yönelik etüt ve diğer çalışmalara etkisi konusunda hiçbir sorun yaşanmayacağı görüşünde.

Bu yazı Kanal İstanbul kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

‘Çılgın proje’de ilk adım için 2 cevap

  1. duran der ki:

    merhaba sayın ilgile kanal istanbul projesi onaylandımı benim arsam var satmayı düşünüyorum.o proje gerçeklesecekmi bilgilerinize arz ederim beni bilğilendirirseniz mummun olurum.

  2. duran der ki:

    merhaba sayın ilgili kanal istanbul projesi onaylandımı benim arsam var satmayı düşünüyorum.o proje gerçeklesecekmi bilgilerinize arz ederim beni bilğilendirirseniz mummun olurum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir