MHP’ye göre ‘Kanal İstanbul’ projesi çalıntı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ile ilgili açıkladığı ‘Kanal İstanbul’ projesinin gerçekte bir proje olmadığını savundu.


TBMM’de, Kanal İstanbul projesini değerlendiren Vural, bunun bir proje olmadığını iddia etti. Vural, “Bu, bir proje değil. Proje, bir probleme çözüm bulma ya da beliren bir fırsatı değerlendirmeye yönelik, bir ekibin, başlangıcı ve bitişi belirli bir süre ve sınırlı bir finansman dahilinde, birtakım kaynaklar kullanarak, müşteri memnuniyetini ve kaliteyi göz önünde bulundururken olası riskleri yönetmek şartıyla, tanımlanmış bir kapsama uygun amaç ve hedefler doğrultusunda özgün bir planı başlatma, yürütme, kontrol etme ve sonuca bağlama sürecidir. Dolayısıyla bu bir proje değildir.” şeklinde konuştu.

Vural, Erdoğan’ın açıkladığı projenin fikir babasının DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit olduğunu ve 1994 yılında Ecevit’in seçim beyannamesinde de yer aldığını ileri sürdü. Vural ayrıca, projenin Hollanda’da yaşayan iş adamı Mustafa Coşkun’a ait olduğunu öne sürdü.

Vural, basın toplantısı sırasında, Coşkun’u arayarak kendisinden de bilgi aldı. Coşkun, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın danışmanı ve Başbakan Erdoğan’ın danışmanıyla ve 5 bakanla irtibat kurduğunu savundu. Ancak projenin kuşa çevrildiğini iddia etti.

Vural, bu projenin bir seçim propagandası olduğunu savundu. Söz konusu proje ile İstanbul’un hangi sorununa çözüm bulanacağını soran Vural, proje için yeterli bilimsel çalışmanın yapılmadığı, bu projenin bütçesinin bile belli olmadığını ve gerekli fizibilite çalışmalarının henüz yapılmamış olduğunu, dolayısıyla buna proje denemeyeceğini ileri sürdü.

Vural, bu tür projeleri desteklediğini, ancak bunu, ayakları yere sağlam basan ve ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini söyledi.

Bu yazı Kanal İstanbul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

MHP’ye göre ‘Kanal İstanbul’ projesi çalıntı için 2 cevap

  1. ali özdemir der ki:

    hade ordan sende herşeye tü kaka denirmi kendine gel biraz da partiyi ne hale düşüedünüz onunla ilgilen biraz

  2. HAKAN ÇOLAK der ki:

    arkadaş bukadarda çekememezlik olmaz ya.siz iktidardayken ne yaptınız hiçbişey hep bi baskı içinde herkeze eyvallah diyerek kabuğunuza çekildiniz.partiyide mafettiniz adam bişeyler yapmaya çalışırken yok böyle bişey çalıntı vardıama şunundu hep böyle örümcek kafalar yüzünden bu memleket çok geri kaldı şimdi yapanıda taşlama ve karalama modası oldu.körfezden bizim gemilerimiz geçerken nekadar ödüyolarmış 100.000$ 150.000$ ve daha fazlasıda olabiliyor.onlar bizim boğazdan geçerken hem pisletiyor,hemtehlike arzediyor ve geçişlerde 15.000$,20.000$ para ödüyolar.peki bu adaletmi,bunun için yok öyle üç kuruşa beş köfte diyerek başbakanımız bu projeyi icraate döküyor onlarda ödesin biraz kanal projesinin parası fazlasıyla çıkar anlayacağınız.destek olunacağı yerde köstek olunmasın.kendi şahsıma başbakanımızın yanındayım,kısmet olursaki inşallah olucakta cumhurbaşkanlığından sonraki icraatlerinide fazlasıyla görücez arkadaşlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir